5/5 - (3 votes)

Bez sprawnie działającego laptopa trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie w przypadku wielu osób. Komputery przenośne są nam niezbędne do pracy, podczas wyjazdów w delegacje i innych istotnych czynności. Używamy ich także do przeglądania internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki i tak dalej. Niestety czasem zdarza się, że klawiatura ulega uszkodzeniu, zwykle jeden lub kilka przycisków przestaje się trzymać. Czy możemy kupić dodatkowe klawisze do laptopa i w ten sposób naprawić problem?

Szukamy zapasowych klawiszy do klawiatury

Chcąc naprawić uszkodzoną klawiaturę będą nam potrzebne dodatkowe, zamienne klawisze. Możemy kupić je online na stronie klawiszedolaptopa.pl. Możliwe jest zamówienie kilku przycisków lub też pojedynczych klawiszy, dzięki czemu nie musimy przepłacać. By znaleźć odpowiedniego rodzaju przycisk musimy najpierw wybrać markę posiadanego laptopa. Następnie odszukujemy szereg modelowy oraz samo oznaczenie modelu. W większości komputerów można je znaleźć na spodniej stronie komputera. Aby znaleźć odpowiednie klawisze do klawiatury pozostaje nam już tylko i wyłącznie sprawdzenie jaki jej typ posiadamy. Innego rodzaju przyciski będą bowiem wykorzystywane w klawiaturach tradycyjnych, a inne w podświetlanych.

Wymieniamy przyciski do klawiatury w laptopie

Gdy klawisze zostaną już do nas przysłane, możemy rozpocząć naprawę laptopa. W tym celu należy upewnić się, że ułamane pozostałości blokady klawisza nie tkwią nadal w gnieździe dolnej płyty. Jeżeli zauważymy że tak jest, należy delikatnie usunąć je na przykład za pomocą igły lub pęsety. Następnie możemy zainstalować nowy klawisz, poprzez jego ułożenie w odpowiednim miejscu i mocne dociśnięcie. Pamiętajmy, że przyciski do klawiatury(https://www.laptopkey.eu/) muszą trafić dokładnie na to samo miejsce, w którym oryginalnie były umieszczone. Warto więc upewnić się gdzie był dany klawisz, znajdując zdjęcie klawiatury naszego laptopa w sieci. Jeżeli wymiana spowodowana jest chęcią dostosowania zagranicznej klawiatury do polskich standardów, musimy najpierw ostrożnie zdemontować stary przycisk. Zrobimy to za pomocą specjalnego ściągacza bądź podważając klawisz za pomocą np. dwóch pilników do paznokci.