5/5 - (2 votes)

Silniki hydrauliczne są jednymi z najważniejszych komponentów w wielu maszynach i urządzeniach przemysłowych i nie tylko. Cechuje się on głównie łatwością rozruchu, a także dość dużą równomiernością nawet przy wysokich prędkościach obrotowych. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że o silniki hydrauliczne trzeba odpowiednio zadbać. Wobec tego wielu użytkowników tego typu silników hydraulicznych decyduje się na przeprowadzenie ich regeneracji. Jednak jak ona wygląda krok po kroku?

Ekspertyza silnika hydraulicznego- najważniejszy etap jego regeneracji

Silniki hydrauliczne oraz pompy hydrauliczne nie wyglądają na urządzenia wyjątkowo skomplikowane, jednak w momencie kiedy pojawia się w ich obrębie awaria lub poszczególne komponenty odmawiają posłuszeństwa, wówczas regeneracja jest procesem niezbędnym. To właśnie ona może przywrócić pierwotne parametry. Pierwszym krokiem do jej wykonania jest przeprowadzenie rzetelnej ekspertyzy. Podczas niej fachowcy analizują dokładnie wady jakie pojawiły się w silniku hydraulicznym, a co najważniejsze, specjaliści sporządzają techniczną analizę. Wówczas podejmują oni również decyzję odnośnie tego, czy rzeczywiście regeneracja jest wystarczająca, czy być może uszkodzenia są tak rozległe, że konieczna będzie naprawa. Silniki hydrauliczne i ich regeneracja to również drobiazgowa kontrola wszelakich uszczelnień w jego wnętrzu.

Silniki hydrauliczne- które komponenty najczęściej podlegają regeneracji?

Silniki hydrauliczne zbudowane są z wielu podzespołów. Jednocześnie trzeba sobie powiedzieć, że regeneracji w silnikach hydraulicznych najczęściej podlegają tłoczyska. Dodatkowo specjaliści wykonują także dokładne szlifowanie powierzchni całego układu, a następnie pokrywają ją chromem w celu lepszego zabezpieczenia. Regeneracja silników hydraulicznych w skuteczny sposób przywraca im pełną sprawność, a dodatkowo może przedłużyć żywotność całego układu w perspektywie kilku lat. Warto więc pamiętać o przeprowadzeniu tego procesu w odpowiednim momencie.

Więcej: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/