4.7/5 - (4 votes)

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Jest serwowany w niezliczonych kawiarniach na całym świecie, a ludzie uwielbiają go pić. To, co jest jeszcze lepsze w kawie, to szeroka gama właściwości, które znajdują się w ziarnach kawy. W rzeczywistości istnieją tysiące różnych związków, które można znaleźć w kawie. Rzućmy okiem na niektóre z tych właściwości i korzyści, aby przekonać Cię do rozpoczęcia warzenia własnej filiżanki Joe.

Kofeina W kawie kofeina aktywuje centralny układ nerwowy. To z kolei powoduje wzrost adrenaliny i innych neuroprzekaźników, które powodują zwiększone poczucie witalności i sprawiają, że jesteś bardziej czujny. Pamiętaj jednak, że nie jest to dobre, jeśli chodzi o chorobę Parkinsona lub jakąkolwiek inną formę zaburzenia nerwowego. Jest to z natury czysto przypadkowe. Ale kawa ma swoje zalety i być może polityka reklamowa, która zachęca ludzi do jej picia, aby się „obudzić”, jest niewielką ceną do zapłacenia.

Jednak korzyści zdrowotne na tym się nie kończą. Inne przeciwutleniacze zawarte w kawie, takie jak teobromina, zapobiegają uszkodzeniom mózgu spowodowanym przez kofeinę, a także zwiększają czujność. Niedawne badanie opublikowane w Journal of Environmental Health wykazało, że istnieje silny związek między liczbą osób pijących kawę a demencją.

Czekolada, Herbata, Smaki Jedną z najbardziej znanych właściwości kawy jest jej bogaty, ciemny smak. Niektórzy uważają, że właśnie to odróżnia go od innych rodzajów napojów. Chociaż z pewnością ma ciemny, odważny smak, istnieje kilka badań, które wykazały, że flawonole znajdujące się w kawie mogą pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca. Flawonole są obecne w kilku badaniach jako mające działanie ochronne zarówno w zapobieganiu miażdżycy (stwardnienie tętnic), jak i zmniejszaniu nasilenia zaćmy. Kawa może nawet obniżyć poziom cholesterolu i pomóc w zapobieganiu innym nowotworom.

Na pytanie, czy pić kawę, czy nie, tylko Ty możesz odpowiedzieć. Najważniejsze jest jednak to, że powinieneś unikać spożywania jakichkolwiek napojów zawierających kofeinę, w tym bezkofeinowej, ze względu na chemikalia zawarte w kawie. Wybierając co do picia, szukaj produktu, który nie zawiera żadnych sztucznych składników, barwników ani dodanych aromatów. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do picia kawy bezkofeinowej, spróbuj zamiast tego pić ją z wodą. Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia zaleca, aby każda osoba powyżej 21 roku życia spożywała jedną uncję kawy dziennie.

Podsumowując, picie kawy ma szereg korzyści zdrowotnych. Ludzie, którzy regularnie piją kawę, zgłaszają, że czują się bardziej czujni, mają zwiększony poziom energii i rzadziej cierpią na bezsenność. Istnieje wiele potencjalnych zagrożeń dla zdrowia, jakie może nieść kawa, ale wiele osób uważa, że ​​korzyści przewyższają niebezpieczeństwa, a kawa bezkofeinowa jest drogą do zrobienia. Osoby pijące kawę mogą również odnieść korzyści z wypróbowania kawy bezkofeinowej, aby sprawdzić, czy to zadziała dla nich i ich stylu życia.