5/5 - (9 votes)

Kebab to świetny pomysł na obiad, albo przekąskę po imprezie ze znajomymi. Turecki przysmak ma wierne grono fanów. Jednak nie każdy lokal gastronomiczny może zaoferować klientom kebab najlepszej jakości.

Po czym poznać dobry lokal serwujący kebab?

Po pierwsze, kebab Warszawa, który jest oblegany przez klientów to zawsze dobry wybór. Jeśli już z daleka widzisz kolejkę do lokalu, to z pewnością jest tam serwowane dobrej jakości jedzenie. Kolejnym aspektem jest sam kucharz. Jeśli punkt gastronomiczny z jedzeniem typowo z Turcji zatrudnia jako kucharza Polaka, to kebab nie będzie spełniał oczekiwań klientów. Nie bez powodu zdecydowaną większość lokali serwujących kebab prowadzą rodowici Turkowie. By ostatecznie przekonać się czy dane miejsce spełni Twoje oczekiwania możesz sprawdzić opinie w internecie. 

Czy wegetarianie mogą jeść kebab? 

Co prawda oryginalnie kebab podawany jest z baraniną, ale w dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa zdarza się, że lokale serwują bezmięsne odpowiedniki tego dania. Dzięki temu wegetarianie mogą zjeść na przykład kebab z falafelem. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie.